لباس فرم اداری و لباس فرم سازمانی یکی از اصلی ترین عوامل شکل گیری شخصیت یک سازمان و اداره می باشد؛ زیرا هر مراجعه کننده ای اول از هر چیزی، لباس پرسنل توجه می کند و اگر پرسنل از لباس فرم مخصوصی استفاده کنند، حس اعتماد مراجعه کننده بیشتر خواهد شد و برخورد آن با پرسنل نیز به طور کلی تغییر خواهد کرد.

اما هر لباس فرم اداری و لباس فرم کار با لباس فرم اداری و لباس فرم کار دیگر، با توجه به شرایط محیطی متفاوت خواهد بود و از نظر طراحی ظاهری و جنسی نیز تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر خواهند داشت.

در این مقاله قصد داریم خصوصیت های لباس فرم اداری را برای شما بگوییم و توضیح دهیم که یک لباس فرم اداری مناسب دارای چه خصوصیاتی است.

خصوصیت های لباس فرم اداری

لباس فرم اداری باید ویژگی هایی داشته باشد که در ادامه برای شما خواهیم گفت.

رنگ

رنگ یکی از اصلی ترین و مهم ترین ویژگی های لباس فرم اداری یک سازمان و اداره خواهد بود؛ به طور کلی اکثر لباس فرم سازمانی و اداری موجود در کشور، با توجه به لوگو و نماد شرکت و اداره انتخاب می شوند.

برای مثال لوگوی اداره ای قرمز رنگ است، بدون شک استفاده از رنگ قرمز در لباس فرم اداری می تواند بسیار جالب توجه و قابل تحسین باشد؛ در انتخاب لباس فرم کار و لباس فرم اداری به رنگ توجه ویژه ای داشته باشید و آن را با توجه به نکته ای که گفته شد، انتخاب کنید.

جنس

جنس نیز یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در انتخاب لباس فرم اداری می باشد؛ تصور کنید که لباس فرم کارگاهی در شهر تهران از جنس ضخیم است در حالی که در آن کارگاه کار های سنگین انجام می شود و همین لباس ضخیم باعث سنگینی بیشتر کار خواهد شد.

در این شرایط حتما باید لباس هایی با جنس سبک استفاده شود تا کارگر آن کارگاه با سنگینی بیش از حد مواجه نشود و بتواند به راحتی در کارگاه جا به جا شود و کار های باقی مانده را انجام دهد.

مانتو و شلوار زنانه مانتو ولیعصر کد 51304 | کافه مانتو

سعی کنید جنس لباس فرم مردانه و زنانه را با توجه به جنسیت، نوع آب و هوا و همچنین شرایط کاری انتخاب کنید؛ برای مثال اداره ای در شهری سرد وجود دارد، بدون شک این اداره باید از لباس فرم های گرم برای کارکنان خود استفاده کند و در اختیار آن ها قرار دهد.

جنس یک لباس فرم در صورت نا مطلوب بودن، باعث می شود تا بیماری و حساسیت های پوستی حین استفاده از آن و انجام کار به وجود بیاید؛ ضخامت بیش از حد جنس لباس فرم اداری می تواند باعث بروز این گونه مشکلات شود.

نازک بودن بیش از حد جنس لباس فرم اداری نیز باعث می شود تا فرد در معرض سرماخوردگی قرار بگیرد و ممکن است همین بیماری باعث تاخیر چند روزه در کار او شود.

پس در انتخاب جنس دقت زیادی داشته باشید و جنس پارچه لباس فرم اداری را نه تا حد زیادی ضخیم و نه تا حد زیادی نازک انتخاب کنید؛ سعی کنید اعتدال بین این دو را رعایت کنید و جنسی را انتخاب کنید که نه خیلی کلفت باشد و نه خیلی نازک تا فرد در آن لباس احساس راحتی داشته باشد.

اندازه

اندازه نیز یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب لباس فرم اداری می باشد؛ یک لباس فرم اداری خوب و مطلوب از نظر اندازه باید استاندارد باشد. سایز استاندارد یعنی با توجه به اندام و وزن فرد، نه خیلی تنگ باشد و نه خیلی گشاد.

سایز مناسب لباس فرم اداری باعث می شود تا کارمند در آن لباس احساس خستگی نکند و حس نکند که از نظر پوشش دارای مشکل است؛ همچنین استاندارد بودن اندازه و سایز یک لباس باعث ایست خوب و کاملا دقیق لباس خواهد شد.

اگر لباسی به شدت گشاد باشد، استایل فرد استفاده کننده به طور کلی بر هم خواهد خورد و راحتی خود را از دست خواهد داد؛ بر عکس، اگر لباس فرم اداری به شدت تنگ باشد، احساس گرما و خفگی به فرد استفاده کننده منتقل خواهد شد و باعث می شود تا تمرکز کاری او به طور کامل از بین برود و تمام تمرکزش بر روی خلاصی از این لباس خواهد بود.

هزینه لباس فرم اداری

هزینه لباس فرم اداری و قیمت آن به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه توضیحاتی را در این باره خواهیم داد.

پارچه

قیمت پارچه یکی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه لباس فرم اداری می باشد؛ برای مثال شما قصد دارید لباس فرم مدارس را با پارچه های گران قیمت خریداری کنید. بدون شک این گرانی قیمت پارچه تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت کلی لباس فرم مدارس خواهد گذاشت.

امروزه در کشور ما پارچه هایی با جنس های مختلف وجود دارند که قیمت های آن ها نیز تفاوت های بسیار چشمگیری با یکدیگر خواهند داشت.

دوخت

بدون شک برای دوخت لباس فرمی مانند لباس فرم کشتیرانی، نیاز به خیاط متخصص دارید؛ زیرا هر شخصی قادر به دوختن لباس فرم کشتیرانی نخواهد بود. این خیاط متخصص نیز با توجه به زمان و سنگینی کار، پول دریافت خواهد کرد و دومین عامل تاثیر گذار بر روی قیمت لباس فرم اداری را رقم خواهد زد.

تعرفه خیاط ها با یکدیگر تفاوت دارد و نمی توان گفت که همه خیاط ها قیمت های یکسانی دارند و کیفیت کار آن ها تفاوتی ندارد؛ زیرا هر خیاط با توجه به سطح تخصص و کیفیت کارش، پول دریافت می کند و بدون شک همین امر باعث می شود تا خیاط ها، قیمت های متفاوتی را ارائه دهند.

طراحی

هزینه طراحی نیز در صورتی که شما قصد استفاده از لباس فرم اداری با طراحی اختصاصی و مخصوص به خودتان را داشته باشید، لحاظ خواهد شد؛ اگر از لباس فرم اداری عمومی استفاده کنید، بدون شک هزینه ای برای طراحی پرداخت نخواهید کرد اما اگر قرار باشد طرح اختصاصی را به خیاط بدهید، باید هزینه طراحی را به صورت جداگانه حساب کنید.

باران مد | تولیدکننده برتر انواع مانتو فرم و یونیفرم اداری

طراحی خوب یک لباس فرم اداری باعث می شود تا اعتبار اداره و شرکت شما بالا برود و مراجعه کنندگان نیز رفتاری متفاوت را خواهند داشت.

جمع بندی نهایی

شما می توانید برای خرید به صورت آنلاین، به سایت های فروش لباس فرم اداری بروید و بعد از دیدن تمامی طرح ها، طرح مورد نظر خود را ثبت بزنید و خرید خود را انجام دهید.

پیشنهاد می شود اگر قصد ندارید هزینه اضافی برای طراحی بپردازید، از لباس فرم اداری عمومی استفاده کنید؛ البته اگر طراحی اختصاصی برای لباس فرم های شما انجام شود، اعتبار شرکت و اداره شما بالاتر خواهد رفت و جنبه تبلیغاتی نیز خواهد داشت.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد و از خواندن آن لذت برده باشید.